Basketbal

NBA: Utah rozdrvil LA Lakers, najhoršia prehra Bryanta v kariére

Pre hviezdneho Kobeho Bryanta, ktorý sa po prebiehajúcej sezóne lúči s kariérou, i celú organizáciu Lakers to bola najvyššia prehra v histórii.,aktualizované

NBA: Clippers zdolali Denver a postúpili do play off

Domácich potiahol k triumfu DeAndre Jordan, ktorý nazbieral 16 bodov a zaznamenal aj 16 doskokov.,aktualizované

NBA: Torotno zdolalo New Orleans a vyrovnalo klubový rekord

Oklahoma si poradila doma so San Antoniom 111:92 a zaznamenala už siedme víťazstvo v sérii.

Inter podľahol Komárnu v 1. zápase semifinále play off Eurovia SBL

Prievidza bola úspešnejšia, keď zdolala KB TU Košice 92:75. ,aktualizované

NBA: San Antonio vyrovnalo rekord Chicaga, Golden State zdolalo Dallas

O ďalší rekord sa postarali basketbalisti Golden State. Klay Thompson so Stephenom Currym nastrieľali v zápase proti Dallasu dokopy 21 trojok a stanovili sezónne maximum.,aktualizované

Argentínčan Ginobili mieri na štvrtú olympiádu, prisľúbil štart v Riu

Pre Ginobiliho to bude už štvrtá účasť pod piatimi kruhmi, reprezentačný tím priviedol v Aténach 2004 k zlatu a v Pekingu 2008 k bronzu.

NBA: Oklahoma zdolala Utah, Westbrook sériu s triple-double nenatiahol

Už istý účastník play off Oklahoma City nedal šancu Utahu a doma triumfoval 113:91. ,aktualizované

NBA: Warriors natiahli sériu domácich víťazstiev, zdolali Clippers

Warriors opäť doviedol k triumfu úradujúci najužitočnejší hráč súťaže (MVP) Stephen Curry, ktorý sa blysol 33 bodmi.,aktualizované

Bývalý majiteľ Clippers Sterling nezíska finančné odškodnenie

V rozhodnutí sudcu Fernanda M. Olguina je uvedené, že Sterling neprišiel o žiadnu protimonopolnú ujmu pri predaji klubu bývalému generálnemu riaditeľovi Microsoftu Steveovi Ballmerovi.

Piešťanské Čajky idú do semifinále extraligy bez boja

Do úvodného kola play off extraligy basketbalistiek tak vstúpia v stredu iba tri dvojice Ružomberok - Poprad, Good Angels Košice - BK ŠKP 08 Banská Bystrica, ŠBK Šamorín - BK Slovan Bratislava).

NBA: Westbrook dosiahol 15. triple-double v sezóne, napodobnil legendy

Kobe Bryant nastrieľal 12 zo svojich 20 bodov v tretej štvrtine a hráči Los Angeles Lakers aj jeho zásluhou prerušili sériu štyroch prehier víťazstvom nad Memphisom 107:100.

NBA: Cleveland má titul v Centrálnej divízii, James ss triple-double

Výraznou mierou sa pod to podpísal LeBron James, ktorý zaznamenal už svoje 41. triple-double v kariére za 33 bodov, 11 doskokov a rovnaký počet asistencií.,aktualizované

NBA: Nowitzki s Williamsom potiahli Dallas k triumfu nad Portlandom

Basketbalisti Dallasu Mavericks vybojovali v noci na pondelok dôležité víťazstvo v boji o play off, keď zdolali doma Portland Trail Blazers 132:120 po predĺžení.,aktualizované

Víťazom základnej časti stopercentné GOOD ANGELS Košice

Obhajkyne titulu z posledných dvanástich rokov sa vo štvrťfinále stretnú s ôsmym tímom tabuľky BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

NBA: Cleveland a Oklahoma si zabezpečili miestenku v play off

Cleveland triumfoval na palubovke Orlanda 109:103, pod čo sa 26 bodmi podpísal Kyrie Irving a ďalšími 18 LeBron James

Spurs vybojovali 34. domáci triumf v rade, siahajú na ligový rekord

V tomto ročníku ešte v AT&T Center nezaváhali a postarali sa tak o druhý najlepší vstup do sezóny v ligovej histórii.,aktualizované

NBA: Golden State Warriors dosiahli 50. domáce víťazstvo v rade

Lídrom Warriors bol tradične Stephen Curry, ktorý pri svojom trojkovom koncerte zaznamenal 34 bodov.,aktualizované

Košičania zdolali Levice a postúpili do semifinále Eurovia SBL

Košičania vyhrali vo štvrtom zápase 1. kola play off nad BK Levickí Patrioti 93:82 a sériu hranú na tri víťazstvá 3:1.

Hejkovej USK Praha narazí v Eurolige na silný Jekaterinburg

Najúspešnejšiu ženskú trénerku v ére Slovenska čaká spolu s hráčkami USK obhajoba vlaňajšieho triumfu z Prahy.

Tréner Kováčik po odchode z Košíc: Nebudem vyťahovať horúce uhlíky

Názorové nezhody s generálnym manažérom Danielom Jendrichovským sú hlavným dôvodom Kováčikovho odchodu z košického klubu.

San Antonio doma valcuje, proti Clippers dosiahlo 33. víťazstvo v rade

Rekordnú 37-zápasovú sériu domácich triumfov drží stále Chicago.,aktualizované

Maroš Kováčik už nie je trénerom Good Angels Košice

O svojom konci v klube dvanásťnásobného slovenského majstra informoval prostredníctvom sociálnej siete.,aktualizované

NBA: Domácu sériu víťazstiev Golden State nezastavil ani New Orleans

Výraznou mierou sa pod jeho najnovší triumf podpísal Stephen Curry.,aktualizované

NBA: Antetokounmpo opäť s triple-double, Bucks zdolali Nets 109:100

Pre Bucks to bola tretia výhra za sebou, Nets padli štvrtýkrát v rade.,aktualizované

Ružomberčanky podľahli v zápase o tretie miesto CEWL Trutnovu 69:80

V 29. minúte Ruža strácala jedenásť bodov, ale pred záverečnou štvrtinou sa dotiahla na 43:49. Bojovala až do konca, lenže súperkám cestu za bronzom už neskomplikovala.

NBA: Golden State aj San Antonio natiahli dlhé domáce série bez prehry

Warriors v záverečných fázach zápasu pritom museli o víťazstvo bojovať a deväťbodový deficit približne dvanásť minút pred koncom napokon zmazali s pomocou Stephena Curryho. ,aktualizované

USA a Čína otvoria basketbalový turnaj na olympiáde v Rio de Janeiro

Olympijský turnaj mužov i žien začne úvodným zápasom 6. augusta, finále je na programe 20. augusta.

Španielsky rozohrávač Minnesoty spôsobil šok fanúšikom Thunder, keď tesne pred koncom zápasu rozhodol o tom, že Timberwolves brali z Oklahomy výhru 99:96.,aktualizované

O postup sme prišli už v prvom zápase, zhodli sa Good Angels

Prehra o 16-bodov v prvom štvrťfinálovom zápase Európskeho pohára FIBA bola pre hráčky Košíc priveľkým sústom. Napriek výkonu, ktorému tlieskala zaplnená Angels aréna, sa do semifinále neprebojovali.

Basketbal: Good Angels zdolali Lille, ale do semifinále nepostúpili

V druhom súboji museli hráčky dvanásťnásobného slovenského majstra doťahovať 16-bodové manko z prvého stretnutia, no to sa im nepodarilo.,aktualizované

Spurs sú doma stále stopercentní, poradili si aj s Chicagom

V Los Angeles sa naposledy vo vzájomnom dueli stretli Kobe Bryant a LeBron James.

Basketbal: Asistentmi Rudeža pri mužskej reprezentácii Torda a Lovík

Rudež sa stal hlavným trénerom mužskej reprezentácie 18. januára, keď vo funkcii nahradil Milana Černického.

NBA: Golden State si poradil s Utahom, Boston vyhral 14. domáci duel

Najúspešnejším strelcom domácich bol Klay Thompson s 23 bodmi.,aktualizované

Zomrel člen Siene slávy zámorskej NBA Clyde Lovellette

Osudnou sa mu stala rakovina.

Basketbal: VŠEMvs Karlovka podľahla Inter 69:100 v play off Eurovia

Basketbalová Eurovia SBL mala v stredu na programe druhé zápasy 1. kola play off

Basketbal: Kováčik po prehre v Lille, zlý výkon vo všetkých smeroch

Do zložitej situácie sa dostali basketbalistky Good Angels Košice. V utorok prehrali na palubovke francúzskeho Lille o 16 bodov.

LA Lakers zdolali po obhajcovi trofeje doma aj Orlando

Na začiatku týždňa pokorili obhajcu trofeje a zároveň najlepší tím základnej časti Golden State 112:95.,aktualizované

Good Angels Košice prehrali prvom štvrťfinálovom zápase pohára FIBA

Hráčky francúzskeho tímu napokon zvíťazili o šestnásť bodov.

NBA: Bucks dohrajú sezónu bez Cartera-Williamsa

Najlepší nováčik súťaže spred dvoch rokoch má problémy s bedrovým kĺbom a musí na operáciu.

Zomrel Miloš Bobocký, československá basketbalová legenda

V roku 1946 bol jedným zo štyroch Slovákov, ktorí v drese Československa získali titul majstra Európy.