Ekonomika

Ceny ropy sa vo štvrtok ráno príliš nemenili

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v auguste sa vo štvrtok o 7.20 h SELČ predával po 56,74 USD (50,59 eura).

Ceny ropy pokračujú v poklese, americká WTI sa obchoduje pod 57 USD

Stredajšia správa amerického ministerstva energetiky ukázala, že zásoby ropy v USA v uplynulom týždni padli o 3,1 milióna barelov.

Menový fond varuje pred negatívnym vplyvom obchodných konfliktov

Správa Medzinárodného menového fondu požaduje oživenie úsilia o liberalizáciu a modernizáciu multilaterálneho obchodného systému.

HROZÍ SKRAT: Sencor zvoláva do opravy dva modely mobilnej klimatizácie

Ide o mobilné klimatizácie Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH. Distribútor žiada, aby ich majitelia kontaktovali centrálu spoločnosti FAST PLUS, ktorá u nich vykoná servisný zásah.

Tender na sofijské letisko vyhralo konzorcium vedené Munich Airport

Ponuky predložilo celkovo 5 záujemcov.

Do KĽDR sa napriek zákazu dováža luxusný tovar

V správe zverejnenej v utorok sa tiež uvádza, že v sieti, ktorá dodávala luxusný tovar do Severnej Kórey, bolo v rokoch 2015-2017 zapojených až okolo 90 krajín.

Scholz: Skupina G7 má veľké pochybnosti o digitálnej mene Facebooku

Ministri financií a centrálni bankári skupiny G7 sa streli v Chantilly pri Paríži. Predsavzali si, že budú veľmi pozorne kontrolovať, či sa pri zavádzaní libry dodržia regulačné predpisy.

Budovatelia veterných energetických parkov v Nemecku sú v predstihu

Budovatelia majú v tomto roku vo výhľade aj dosiahnutie cieľa, ktorý bol stanovený na rok 2020. Do konca budúceho roku sa mal uviesť do prevádzky inštalovaný výkon veterných parkov 7,7 megawattu.

Systém eKasa je podľa Finančnej správy funkčný

Prezidentka FS SR zdôraznila, že termín zavedenia eKasy a povinnosť napojenia sa na FS SR 1. júl 2019 zostal platný. ,aktualizované 

Kia vyrobila v prvom polroku 180.200 osobných áut a 222.000 motorov

Po ôsmich rokoch sa v apríli skončila výroba modelu Venga, ktorý na výrobných linkách jediného európskeho závodu Kia Motors nahradí v auguste nový model XCeed.

Stavebná produkcia v eurozóne sa v máji znížila tretí mesiac po sebe

Stavebná produkcia v máji medzimesačne a na sezónne upravenej báze klesla o 0,3 % po páde o 1,7 % v apríli, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat.

Výstavba domov v USA klesla v júni druhý mesiac po sebe

Začatá výstavba sa v júni znížila o 0,9 % a v prepočte na celý rok dosiahla na sezónne upravenej báze 1,253 milióna domov, uviedlo americké ministerstvo obchodu.

OĽaNO tvrdí, že štát by mal podrobne preskúmať všetky časti D4 a R7

Opozičný poslanec Marosz tvrdí, že hrozí významné zdržanie stavby, ak už rovno nie odchod dodávateľa aj vzhľadom na nereálne nízku vysúťaženú cenu.

Zamestnávatelia chcú kroky k predvídateľnosti legislatívnych zmien

Predvídateľnejšia legislatíva, boj proti korupcii a efektívnejšia justícia sú podľa zamestnávateľských združení a obchodných komôr nevyhnutné pre udržanie hospodárskeho a spoločenského rozvoja na Slovensku.

Finačná správa uložila na Pohode o polovicu nižšie pokuty ako vlani

Počas Pohody, ktorá sa konala od 11. do 13. júla, príslušníci finančnej správy skontrolovali desiatky prevádzok na festivale, ale aj vozidlá na okolitých príjazdových cestách.

Talianske priemyselné objednávky sa v máji oživili

Objednávky z domáceho trhu aj zo zahraničných trhov vzrástli o 2,5 %.

Card skimming ohrozuje každého používateľa platobnej karty

Ani Slovensko nie je chránené pred kopírovaním kariet, jav sa tu vyskytuje bežne a keď banka na to príde, spravidla to nemedializuje a ani verejne o tom neinformuje.

JAVYS prepravil z Jaslovských Bohuníc 12 parogenerátorov

Prvý parogenerátor, ako informovala hovorkyňa JAVYS-u Miriam Žiaková, bol prepravený 13. marca, dvanásty 11. júla.

Rok 2018 bol pre priamy predaj rekordný, krásu predbehlo zdravie

Svetová federácia asociácií priameho predaja WFDSA zverejnila začiatkom júna výsledky za rok 2018. Čísla hovoria samy za seba.