Košický kraj

Odborári v košickom dopravnom podniku ukončili štrajkovú pohotovosť

Štrajkovú pohotovosť vyhlásili dve odborové organizácie v DPMK 11. marca za účelom naplnenia hospodárskych a sociálnych záujmov zamestnancov. V máji sa konali aj dva ostré štrajky.

VIDEO:Cestu v kritickom stave pri Kostoľanoch nad Hornádom zachránili

Projekt zahŕňal opravu krytu vozovky, úpravu odvodnenia, opravu a prečistenie povodňami zničených priepustov a spevnenie krajníc.

CHYTILI HO: Dva požiare v obci Jovsa má na svedomí 35-ročný muž

V prípade dokázania viny mužovi hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Technická akadémia získa vďaka partnerstvu s USA 3D tlačiarne

Tlačiareň Invent3D je navrhnutá výhradne pre vzdelávacie účely. Študenti sa naučia nielen spôsob fungovania tlačiarne, ale dozvedia sa aj o ich fyzikálnych vlastnostiach a inžinierskych aplikáciách.

Spišský trh čoskoro zapíše svoj 63. ročník

O popularite Spišského trhu svedčí aj fakt, že ho Spišskonovovešťania hlasovaním zaradili medzi sedem divov mesta v ankete z roku 2010.

Poliak v obci Kuzmice rozprával nezmysly, polícia uňho našla drogy

Počas predvádzania na útvar Policajného zboru bolo u muža nájdené plastové vrecko so sušinou rastlinného materiálu a vrecko s bielym práškom.

Pre rekonštrukciu mosta v Košiciach obmedzia dopravu

Stavebné práce by mali byť ukončené do piatich mesiacov od prevzatia staveniska zhotoviteľom. Vodičov motorových vozidiel žiada mesto o zvýšenú pozornosť pri jazde v danej lokalite.

Muža s alergiou napadol roj ôs, zachránili ho policajti

Bol opuchnutý a ťažko dýchal, pričom hliadke uviedol, že je alergický na včely, osy a sršne.

V Turni nad Bodvou sa budú vzdelávať budúce šičky a stavební robotníci

V oboch odboroch otvoria v obci po jednej triede, miesto bude pre 12 chlapcov a 12 dievčat.

V Rožňave našli v byte mŕtveho muža, prípad vyšetrujú ako zabitie

Podozrivého z daného skutku, 67-ročného miestneho muža, policajti v krátkom čase vypátrali, zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

Pri Turni zahynuli v piatok štyria ľudia, jeden vodič nedal prednosť

U zraneného vodiča vykonali odber krvi na zistenie prítomnosti požitia alkoholických nápojov a iných návykových látok, vodičský preukaz mu zadržali.

TRAGICKÁ NEHODA: Pri Turni nad Bodvou vyhasli štyri ľudské životy

Ako pre TASR potvrdila Zuzana Turočeková z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE, na mieste tragickej nehody okrem hasičov zasahuje aj záchranársky vrtuľník z Košíc.,aktualizované 

Polícia: Znalosť vodičov z poskytovania prvej pomoci sa nelepší

Poniektorí vodiči nemali v aute autolekárničku. V poriadku ju nemalo 22 z viac ako 100 skontrolovaných vodičov. Ďalších 83 ju malo vo vyhovujúcom stave.

Ak sa ropa v Sobranciach potvrdí, obce budú čerpať vodu z cisterien

Predbežné výsledky z laboratórií Správy povodia Laborca prítomnosť uhľovodíkových látok vo vodách už odobratých zo studní siedmich obcí okresu bez vodovodu potvrdili.,aktualizované 

Od júla spustili v Rožňave projekt občianskej poriadkovej služby

Jej členovia sú koordinovaní zo strany MsP v súčinnosti s odborom sociálnych vecí a bytovej politiky Mestského úradu Rožňava.

Letná univerzita vody v Košiciach skončila, dažďové záhrady sú hotové

Cieľom projektu bolo vzdelávanie v oblasti zadržiavania dažďovej vody v krajine prostredníctvom prednášok a praktických aktivít.

Likvidácia čiernej skládky v Košiciach stála viac ako 37 000 eur

Odpad v lokalite pri diaľničnom privádzači v smere na sídlisko Ťahanovce tam zostal po odsťahovaní sa obyvateľov troch murovaných chatiek.

Vo štvrtok skolabovalo z tepla 56 ľudí

Záchranári museli zasahovať vo všetkých krajoch. Najviac kolapsov zaznamenali v Košickom kraji, kde skolabovalo 12 ľudí.

Na Luníku IX pripravili letnú akadémiu pre deti a mládež

Počas prvého týždňa čaká účastníkov niekoľko exkurzií v rámci mesta, v druhom týždni to budú workshopy v komunitnom centre a na záver výlet do Jasovskej jaskyne.