Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina

NHL

Chicago Wolves bude opäť farmou Caroliny v AHL

Chicago bolo farmou tímu z NHL od roku 2020 do roku 2023, pričom v roku 2022 získalo Calderov pohár.

Trofej Billa Mastertona získa Ingram, Andersen alebo Kylington

Dán Andersen z Caroliny vynechal v tejto sezóne 49 zápasov pre krvnú zrazeninu, ktorú mu doktori odhalili päť zápasov po štarte ročníka.

Toronto si proti Bostonu vynútilo siedmy duel, Nylander dal dva góly

Útočník druhej formácie pridal v 58. minúte aj druhý a rozhodujúci presný zásah, dostal sa do samostatného úniku a prekonal bekhendom pomedzi nohy Jeremyho Swaymana.,aktualizované

NHL: Matthews vynechá piatkový šiesty zápas 1. kola play off

Dvadsaťšesťročný útočník bol v tejto sezóne so 69 gólmi najlepší strelec základnej časti zámorskej profiligy.

Stamkos chce zostať v Tampe, verí v zisk ďalšieho Stanleyho pohára

V prebiehajúcej sezóne Stamkos prekonal siedmykrát v kariére hranicu 40 gólov a zaznamenal 81 bodov.

Oilers vyhrali 39. sériu, Oettinger prekonal zápis Beaupreho

Kapitán "olejárov" Connor McDavid sa na víťazstve 4:3 nad LA v piatom zápase podieľal dvoma asistenciami.

Obhajca Vegas je na pokraji vyradenia, Martinez: Panikárili sme

Edmonton zdolal Los Angeles v piatom zápase 4:3 a postúpil.,aktualizované

Quinn Hughes, Makar a Josi sú finalisti na zisk Norrisovej trofeje

Josi odohral za Nashville Predators všetkých 82 stretnutí v základnej časti, s 23 gólmi bol najlepší strelec medzi obrancami.

Carolina zdolala Islanders, strelila dva góly v priebehu ôsmich sekúnd

Hurricanes stratili na konci prostredného dejstva dvojgólové vedenie. ,aktualizované

Najlepší nováčik sezóny vzíde z trojice Bedard, L. Hughes a Faber

V minulej sezóne získal cenu pre najlepšieho nováčika Matty Beniers, útočník Seattlu Kraken.

Hokejisti Dallasu zablokovali 24 striel Vegas

Stars potvrdili, že v prebiehajúcej sezóne sú najlepší tím na súperových klziskách a obetavými výkonmi dokázali vyrovnať štvrťfinálovú sériu na 2:2.

Namestnikov z Winnipegu utrpel zlomeninu lícnej kosti

Tridsaťjedenročného útočníka trafila do tváre strela spoluhráča Natea Schmidta.

Hakstol skončil na poste trénera tímu Seattle Kraken

Hakstol bol vymenovaný za prvého trénera v histórii Kraken 24. júna 2021 a počas troch sezón dosiahol bilanciu 107 víťazstiev, 112 prehier a 27 prehier po predĺžení alebo samostatných nájazdoch.,aktualizované

Bobrovskij, Demko a Hellebuyck sú finalisti Vezinovej trofeje

Bobrovskij z Floridy Panthers už dvakrát získal Vezinovu trofej - v rokoch 2013 a 2017, keď ešte obliekal dres Columbusu Blue Jackets.,aktualizované

Fehérváry skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers

Colorado Avalanche vyhralo vo štvrtom zápase štvrťfinále Západnej konferencie nad Winnipegom Jets 5:1 a v sérii vedie už 3:1. ,aktualizované

V NHL hetriky Ničuškina a Boesera, Makar vyrovnal klubový rekord

Boeser strelil všetky tri góly Canucks v riadnom hracom čase a režíroval tak záverečný obrat z 1:3 na 4:3 pp.

Tampa a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie 3:1

O víťazstve Islanders nad Carolinou rozhodol v druhej minúte druhého predĺženia svojím druhým gólom v zápase Mathew Barzal.,aktualizované

Washington prehral s NY Rangers 1:3, Fehérváry mal asistenciu

Za Rangers získal dva body za gól a asistenciu Vincent Trocheck.,aktualizované

Aho strelil 5. víťazný gól v play off, Stamkos sa opäť presadil

Aho sa presadil v 28. minúte, keď strelou spoza brániaceho hráča prekonal Iľju Sorokina.

Tampa a Islanders prehrávajú v 1. kole už 0:3, Černák s asistenciou

Rozhodujúci gól "panterov" vo floridskom derby zaznamenal v 50. minúte Steve Lorentz, pre ktoré to bol len druhý gól v sezóne, keď sa raz presadil aj v základnej časti. ,aktualizované

NHL: Alex Vlasic sa dohodol s Chicagom na novom šesťročnom kontrakte

Dvadsaťdvaročnému obrancovi vypršala po konci sezóny nováčikovská zmluva a v lete sa mohol stať obmedzeným voľným hráčom.

Fanúšikovia v Utahu privítali nový klub, trénerov a hráčov z Arizony

Klub sídlil predtým v meste Tempe a hral v univerzitnej hale s kapacitou 5000 miest. Pre neúspešnú snahu o vybudovanie vlastnej arény majitelia klub predali rodine Smithovcom.

Marchand s 55. gólom v play off, vyrovnal sa Neelymu

Marchand sa vždy dostával do veľkých momentov. Keď sa pozriete na jeho celkový počet bodov v play off, žasnete, uviedol tréner Jim Montgomery ohľadom 35-ročného útočníka pre webstránku nhl.com.

Hanifin rozhodol o triumfe Vegas prvým gólom v play off v kariére

Puk mal v bezprostrednej blízkosti domácej bránky Nicolas Roy, vypichol mu ho Esa Lindell, no následne ho prevzal Hanifin, ktorý zaskočil brankára Jakea Oettingera strelou spoza trojice hráčov. ,aktualizované

San Jose ukončilo spoluprácu s trénerom Quinnom

Quinn je deviaty tréner NHL, ktorého v prebiehajúcej sezóne prepustili.,aktualizované

Brankár Fedotov predĺžil zmluvu s Philadelphiou o ďalšie dva roky

Fedotov sa už v máji 2022 dohodol s Flyers na ročnej spolupráci, potom ho však doma obvinili z falšovania dokumentov a vyhýbania sa vojenskej službe a zadržala ho ruská polícia.

Verhaegheho 5. gól v predĺžení, MacKinnon prekonal zápis Šťastného

Colorado triumfovalo na ľade Winnipegu 5:2 aj vďaka asistencii Nathana MacKinnona. Tá bola jeho 58. v kariére v play off, čím sa v historickej klubovej tabuľke osamostatnil na štvrtom mieste.

New York Rangers porazil Washington, Colorado vyhralo nad Winnipegom

O víťazstve Rangers rozhodol v 37. minúte K'Andre Miller, ktorý zvýšil na priebežných 4:2.,aktualizované

NHL: Meiera čaká operácia ramena, k dispozícii bude v septembri

Dvadsaťsedemročný hokejista prišiel do tímu vo februári 2023 zo San Jose Sharks a v 90 stretnutiach základnej časti mal 66 bodov (37+29).

Slovákov čaká dvojzápas s Českom, Ramsay privítal aj Hrivíka

Proti Čechom sa Slováci predstavia aj so štvoricou Marek Hrivík, Peter Cehlárik, Andrej Kudrna a Matúš Sukeľ.

Hyman dal prvý hetrik v play off, Henrique sa zapísal do histórie

Zach Hyman strelil svoj prvý hetrik v play off a pridal k nemu aj asistenciu.

Slovákov na MS posilnia 5 hráči z NHL, prídu Tatar, Slafkovský i Nemec

Budúci týždeň sa do prípravy národného tímu zapoja obranca Šimon Nemec a kvarteto útočníkov Tomáš Tatar, Juraj Slafkovský, Martin Pospíšil a Pavol Regenda.,aktualizované

McDavid potiahol Oilers 5 asistenciami: Vydarený štart

Hrdinom Toronta bol najlepší kanonier (69 gólov) zo základnej časti Matthews. ,aktualizované

Trénerom Buffala sa stal Ruff, nahradil Granata

Ruff už viedol Sabres medzi rokmi 1997 a 2013 (15 sezón).,aktualizované

Makar má 50 asistencií v play off ako tretí najrýchlejší obranca

Kapitán Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin sa v zápase na ľade New Yorku Rangers nedostal ani k jednej strele na bránku a jeho tím prehral 1:4.

Fehérváryho gól nepomohol Washingtonu, na ľade Rangers prehral 1:4

Nevydarený vstup do vyraďovacích bojov má za sebou aj Tampa Bay, ktorá v zostave s Erikom Černákom podľahla domácej Floride 2:3.,aktualizované

Florida zdolala Tampu Bay 3:2 v prvom stretnutí 1. kola play off

Domáci rozhodli vo floridskom derby o svojom triumfe dvoma gólmi v tretej časti hry.

Hokejisti Bostonu a Caroliny úspešne vstúpili do play off NHL

Víťazný gól Caroliny na 2:1 strelil v 44. minúte Stefan Noesen, tri asistencie zaznamenal v drese Hurricanes obranca Brady Skjei.,aktualizované

Štatistiky Slovákov v NHL - najproduktívnejší bol Slafkovský

Útočník Montrealu ovládol bodovanie Slovákov s 50 bodmi, s 20 gólmi bol aj najlepší strelec a s 30 asistenciami najlepší nahrávač.