Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Hokejisti Nemecka v generálke zdolali Francúzsko 4:3 po predĺžení

Nemci budú na šampionáte v piatok 10. mája o 16.20 SELČ prvými súpermi slovenského tímu v ostravskej B-skupine.

Slovenskí juniori v pretláčaní získali v druhý deň sedem kovov

Na druhej priečke skončili Diana Mariňáková v kategórii do 15 rokov vo váhe do 50 kg, Tobias Roman v kategórii do 18 rokov váhy do 90 kg a Bibiana Štangelová v kategórii do 23 rokov váhy do 55 kg.

Casey sa dohodol s New Jersey na trojročnom kontrakte

Dvadsaťročného obrancu si vybrali Devils v drafte roku 2022 ako číslo 46. V uplynulej sezóne si v 40 dueloch pripísal 7 gólov a 38 asistencií. Informoval portál TSN.

West Ham potvrdil, že Moyes po sezóne v tíme skončí

Moyes sa na lavičku londýnskeho klubu vrátil v decembri 2019, platný kontrakt mal do konca prebiehajúceho ročníka.

Winnipeg bude hľadať trénera, Bowness po 40 rokoch ukončil kariéru

Niekdajší útočník Bowness odohral v NHL 173 duelov za Atlantu Flames, St. Louis a pôvodný tím Winnipeg Jets.

Merlier uspel v špurte 3. etapy Gira, v ružovom naďalej Pogačar

Pondelková etapa mala prevažne rovinatý profil. Na trati bola jediná horská prémia a aj tá štvrtej kategórie,aktualizované

Tréner Kidd sa dohodol s Dallasom na predĺžení kontraktu

O Kiddovi sa začalo špekulovať ako o možnom nástupcovi Darvina Hama na lavičke Los Angeles Lakers, v kalifornskom tíme už v minulosti pôsobil ako asistent.

Pánik nebude v novej sezóne pokračovať v Pardubiciach

Rišovi by som sa chcel poďakovať za jeho služby a zaželať mu veľa šťastia v ďalšej fáze kariéry, povedal športový riaditeľ Dynama Dušan Salfický.

Lídrom Švajčiarov na šampionáte bude opäť Niederreiter

Tridsaťjedenročný Niederreiter bol gólovo najproduktívnejším Švajčiarom v prebiehajúcej sezóne NHL, na minuloročných MS viedol tím s kapitánskym céčkom.

Bjelica po prehre 3:4 s Bochumom skončil na lavičke Unionu Berlín

Dve kolá pred koncom sezóny má Union už iba jednobodový náskok pred šestnástym Mainzom, ktorý figuruje na barážovej pozícii.

Rakúšanom sa zranil brankár Schlager

Rakúšania sa na šampionáte predstavia v základnej D-skupine spolu s Francúzskom, Holandskom a Poľskom.

Lopetegui sa údajne dohodol s West Hamom

Doterajšiemu trénerovi "kladivárov" Davidovi Moyesovi vyprší po sezóne zmluva a o novej nechcel s tímom rokovať skôr, ako odohrá posledný duel v sezóne 19. mája proti Manchestru City.

Fehérváry hodil za hlavu nevydarenú play off a teší sa na MS

Teší sa aj na záverečný prípravný duel s USA, keďže sa odohrá v jeho rodnom meste.

Coman už po zranení trénuje, proti Realu ešte nenastúpi

Coman utrpel pred tromi týždňami v domácom bundesligovom zápase s 1. FC Kolín (2:0) zranenie priťahovača na pravej nohe a odvtedy pauzuje.

Slováci budú v baráži proti Poľsku bez spojok Hniďáka a Potiska

Slováci už prešli v kvalifikácii cez Kosovo a Izrael. Pred stretnutiami 2. kola II. fázy sa zišli v nedeľu v Topoľčanoch.,aktualizované

Čavoj: Počet podozrivých prípadov z match-fixingu na Slovensku klesá

V rámci prevencie má integrita SFZ aj prezentácie v jednotlivých kluboch.

Slafkovský sa nevie dočkať zápasov: Som dobre pripravený

Proti zámorskému výberu si Slafkovský zahrá aj proti spoluhráčovi z Montrealu Coleovi Caufieldovi, s ktorým sa stretol počas tréningu Američanov na zimnom štadióne v Bratislave.

Šatan o ďalšom štvrtom mieste osemnástky: Ešte cennejšie ako vlani

Švédi sa v súboji o bronz presadili prvýkrát až v čase 49:16 a Slováci napriek streleckej prevahe (36:29), už nedokázali vyrovnať.

Rozhodca v zápase Palace - ManU bude mať na hlave špeciálnu kameru

"RefCam", teda rozhodcovskú kameru, si vyskúša premiérovo Austrálčan Gillett v pondelkovom stretnutí 36. kola Premier League.

Šramková postúpila do finále kvalifikácie na turnaji WTA v Ríme

V súboji o postup do hlavnej súťaže ju čaká Darja Semenistajová z Lotyšska.

A. Gonšenica potvrdil pozíciu tretej lode v reprezentačnom tíme K1

Už na sobotných tretích nominačných pretekoch v Liptovskom Mikuláši sa rozhodlo, že miestenku do slovenského reprezentačného tímu C1 má istú dvojnásobný olympijský víťaz Michal Martikán.

S. Wittmannová debutovala ako prvá trénerka v nemeckej profilige mužov

Bolo to vzrušujúce, rovnako ako dni pred zápasom. Veľa z toho, čo sme natrénovali, sme už dokázali zrealizovať za tri dni. Z toho sa teším, povedala Sabrina Wittmannová.

Klopp po triumfe nad Tottenhamom: Zrkadlo sezóny

Domácich naštartoval po štvrťhodine hry 18. tohtosezónnym ligovým gólom Mohamed Salah a tesne pred prestávkou zvýšil Andrew Robertson.

Real pred odvetou odložil oslavy, Courtois: Dôležitý duel

Real v sobotu najskôr zdolal Cádiz 3:0 a ligový titul mu zabezpečila prehra FC Barcelona na pôde Girony (2:4), čo štyri kolá pred koncom súťaže znamená nedostihnuteľný 13-bodový náskok.

Obhajca Vegas vypadol, Rangers triumfovali v prvom zápase s Carolinou

Stars viedli od 15. minúty, keď chybu hostí v rozohrávke využil Wyatt Johnston a prekonal Adina Hilla.,aktualizované

NHL: Dallas sa obratom zapísal do histórie, Trocheck siaha na rekord

NY Rangers po hladkom postupe cez Washington (4:0 na zápasy) uspeli aj v prvom súboji semifinále Východnej konferencie, keď zdolali Carolinu 4:3.

Američania získali na MS štafiet štyri z piatich titulov

Jeden z dvoch rekordov podujatia sa zrodil v súboji amerického kvarteta s holandským v miešanej štafete na 4×400 m, keď Kendall Ellisová finišovala pred Femke Bolovou v čase 3:10,73 min.

Djokovič je naďalej líder rebríčka ATP, Klein poskočil na 118. miesto

Alex Molčan klesol už do tretej stovky na 210. pozíciu.

Swiateková si upevnila post líderky rebríčka WTA, Schmiedlová 67.

Rebecca Šramková je 120. a Viktória Hrunčáková 144.

SR v utorok v generálke s USA, Tatar: Dávno neboli takýto silní

Pre Američanov bude zápas so Slovenskom jediný v príprave na MS. Prvýkrát sa stretli v nedeľu v Bratislave a na Štadióne Ondreja Nepelu absolvovali niekoľko tréningových jednotiek.

Hradecký vytvoril rekord v štartoch zahraničného brankára v Bundeslige

Hradecký prišiel do Nemecka v roku 2015 a za Eintracht Frankfurt odchytal 101 stretnutí. V roku 2018 prestúpil do Leverkusenu, za ktorý odchytal v nedeľu svoj 191. duel.

PSG s cieľom postúpiť, Mbappe: Sme si istí, že to zvládneme

Paríž mal pred dôležitou odvetou v lige voľno. Dortmund odohral duel proti Augsburgu, no v základnej zostave nenastúpil žiadny hráč, ktorý bol v otváracej jedenástke proti PSG.

Barkov, Matthews a J. Staal sú finalisti na zisk Selke Trophy

Aleksander Barkov bol druhý najvyťaženejší útočník Panthers, v základnej časti odohral v priemere 19:38 minút na zápas, z toho takmer dve minúty v oslabeniach.

Volko sa predstaví na mítingu v Dauhe: Veľmi sa teším

Pre Volka bude štart na DL v Dauhe len druhý v tomto prestížnom seriáli v kariére.

Slovenskí parahokejisti podľahli Číne 0:10

V druhom nedeľňajšom stretnutí "áčka" USA zdolalo Kórejskú republiku 10:0

Sporting Lisabon oslavuje po troch rokoch portugalský titul

Hráči Sportingu v sobotu triumfovali nad Portimonense 3:0.

Cleveland zvíťazil nad Orlandom a postúpil do semifinále konferencie

Orlando viedlo v druhej štvrtine aj o 18 bodov, no napokon sa nestalo prvým tímom, ktorý dokázal v sérii uspieť na súperovej palubovke.,aktualizované

Juventus remizoval s AS Rím v 35. kole Serie A

Futbalisti Hellasu Verona urobili dôležitý krok k záchrane. Doma nad Fiorentinou zvíťazili 2:1 a figurujú priebežne na 14. priečke, päť bodov od pásma zostupu.

V Miami zvíťazil Norris, na čele šampionátu je Verstappen pred Perezom

Norris, ktorý štartoval z 5. miesta, sa premiérového triumfu dočkal v 110. pretekoch kariéry a dosiahol svoje 16. pódiové umiestnenie.