Pondelok 20. máj 2024Meniny má Bernard

Slovan vyhral v 10. kole Tipos extraligy nad Liptovským Mikulášom 4:0

Na snímke zľava Filip Mezovský, brankár Michal Valent (obaja Liptovský Mikuláš) a Adam Lukošík (Slovan) v zápase 10. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš v Bratislave 16. októbra 2022. Foto: TASR - Dano Veselský

Favorit si na prvý gól musel počkať až do záverečnej minúty prvej tretiny, keď sa 24 sekúnd pred sirénou presadil Daniil Fominych.

Bratislava 16. októbra (TASR) - Hokejisti HC Slovan Bratislava vyhrali v zápase 10. kola Tipos extraligy doma nad Liptovským Mikulášom 4:0 a potvrdili post lídra tabuľky. Pripísali si piaty ligový triumf za sebou.

Čisté konto si v domácom drese pripísal kanadský brankár Jared Coreau, jeho spoluhráč Marcel Haščák zaznamenal tri body (1+2). Favorit si na prvý gól musel počkať až do záverečnej minúty prvej tretiny, keď sa 24 sekúnd pred sirénou presadil Daniil Fominych. V druhej časti pridali ďalšie zásahy "belasých" Liam Pecararo, Haščák a v presilovke aj Matt MacKenzie. Mikulášania sa nezmohli ani na jeden presný zásah, rovnako ako v predchádzajúcom súboji s Michalovcami.

HC Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Góly: 20. Fominych (MacKenzie, Haščák), 26. Pecararo (Harris, Maier), 27. Haščák (Zigo), 38. MacKenzie (Haščák, Harris). Rozhodovali: Krajčík, Moller – Haringa, Jurčiak, vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3559 divákov.

Slovan: Coreau – Valach, Maier, MacKenzie, Golian, Sersen, Gachulinec, Demo – Fominych, Zigo, Haščák – Pecararo, Harris, Takáč – Lukošík, Minárik, Matoušek – Šotek, Bezák, Török

L. Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Mesikämmen, Diakov, Hudec, Novajovský, Kapičák – Kuru, Vähätalo, Karsums – Kriška, Uhrík, Handlovský – Michalík, Walega, Kalousek – Drábek, Šmída, Haluška